10.05.15

Amarettotrühvlid emadepäevaks


Ema on ilma mingi kahtluseta kõige kallim inimene mulle siin terves maailmas!


Kuigi emad on hindamatud absoluutselt iga päev, on emadepäeva tähistamine minu meelest üks vahva traditsioon. Võib kindel olla, et vähemalt ühel kevadpühapäeval on vaasid rohkem õites kui tavaliselt, ahjud rohkem rakkes kui muidu ning laulud-luuletused kõlamas paljude enamate koduseinte vahel. Lilled-kaardid-luuletused toovad emade näole naeratuse ning perekeskis veedetud nädalalõpp annab kindlasti seda head energiat, mida muidu meie kevades pahatihti vajaka jääb. 

Minul on eriti vedanud, ning saan emadepäevakallistada lausa nelja väga tähtsat inimest: kaht vanaema, ristiema ning loomulikult mu kallist ema ennast.


Sel aastal otsustasin kinkida peale kaartide-lillede väikesed trühvlikarbid isetehtud kommidega. Küpsisetrühvlitesse olen maitseks lisanud amarettot ning mandlijoonel jätkasin ka kaunistamisel. 


Rohkem ei pajatagi, tänane päev ei ole arvuti taga istumiseks, vaid koos lähedastega olemiseks!Amarettotrühvlid

35 väikest kommi

  • 1 pakk Selga kondenspiimamaitselisi küpsiseid
  • 125 g maitsestamata toorjuustu
  • 4 sl amarettot
  • 50 g mandlilaaste
  • veeretamiseks küpsisepuru
  • kaunistuseks terveid mandleid ja/või mandlilaaste

Purusta küpsised kaussi, lisa toorjuust, mandlilaastud, amaretto ning sega läbi. Vormi massist pallikesed ning veereta komme küpsisepurus. Kaunista meelepäraselt. Mina kasutasin mandleid ja mandlilaaste, et mitte liiga kirjuks minna. Aseta kommid kas alusele või vormidesse. Hoia kuni serveerimiseni külmas. Oma kõige kallimatele kingiks pakkisin trühvlid 9 kaupa karpidesse. Täpselt mõnus kogus, millest jätkub kingisaajale nii ise nautimiseks kui ka teiste maiasmokkadega jagamiseks!
Trühvlid võid ka varem valmis teha. Külmkapis säilivad nad mõned päevad kindlasti, kui see vähetõenäoline peaks juhtuma ning neid enne ära ei sööda! ;)Mõnusat maiustamist ning kaunist emadepäeva kõigile emadele ja lastele! Üks laul ka, loomulikult midagi, mis minu emale ka meeldib. 
:)

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar