28.02.17

Pistaatsia kulfi


Hõissa! 

Loodan, et kõigi vastlad möödusid kukliselt ja supiselt, vurrikeerutustega ja pikkade (muda?)liugudega.


Kuna õues olev ilm on ne rõba, ne mjasa ja ilmselt on kõigil juba kevadootus vaikselt põue pugemas, siis on täpselt õige aeg üks eksootiline magustoidutegu ette võtta. 
Kulfi ehk indiapärane jäätis on rammus ning erineb meile tuntud jäätisest just oma kõva tekstuuri poolest. Eks ta ole loogiline ka - kui meie jäätisega india päikese kätte minna, siis on paari minutiga jätsist ainult vedelikus ujuv tuutu või paljas pulk alles. Kulfi sulab aga palju aeglasemalt ning sellega saab rahus mekutada ka lõunamaa kuumas kliimas. 


Kuigi kulfi kõlab eksootiliselt, siis on teda päris lihtne ka eestis valmistada. Et see päris õige maitsenüanss kätte saada, siis soovitan lisada ka veidi roosivett, aga kellele see vastu on, võib roosivee rahus retseptist välja jätta. Kuigi ma ise kõige suurem rooside austaja oma söögis pole - ikka nagu seebi kõrvalmaitse oleks - siis kulfis on roosivesi minu meelest täpselt omal kohal. 

Pistaatsia kulfi

8 vormi

 • 2 l täisrasvast piima
 • 140 g suhkrut
 • 5 kardemonikupra uhmerdatud seemned
 • 100 g naturaalseid (soolata) pistaatsiapähkleid + lisaks serveerimiseks
 • 2-3 tl roosivett

Kuumuta piim keemiseni ning keeda võimalikult madalal tulel pidevalt segades kuni algsest vedelikust on alles veidi alla poole. Selleks kulub ligi tund aega. Lisa suhkur, peenelt hakitud pistaatsiapähklid ja kardemon ning kuumuta segades veel umbes 10 minutit. Lisa roosivesi ning lase segul jahtuda. Vala kulfisegu silikoonvormidesse ning lase edasi jahtuda. Külmuta kulfit vähemalt 4 tundi enne serveerimist. Vormidest saad jäätise välja nii, kui lased vormid korra kuuma vee alt läbi. Silikoonvormid üldiselt käituvad üpris eeskujulikult ning kulfid peaksid vormidest kergelt välja tulema. Lase veidi toatemperatuuril seista ning puista serveerimisel jäätisele veidi pähkleid. 

1 kommentaar:

 1. Tere päevast.

  Ei leidnud e-kirja kuskilt, panen aga oma mõtte siia kirja: Olen ma toimetamas Ekspress Meedias toiduportaalis Maitsed.ee, meil on ka ajakiri ja rubriik sama nimega, ning üritan saada uusi ja põnevaid mõtteid oma portaali. Sellega seoses on teha üks pakkumine :)

  Nimelt, oli mul Maitsed.ee lehel kunagi Blogide alaleht, kus olid 6-9 erinevat Eesti tegijate blogi, kes said sinna ise panna oma lood ülesse ehk siis Maitsed.ee andis headele blogijatele omapoolse suure kärakoha, kõlakasti jne.

  Kuidas sulle see pakkumine meeldib? Kui oleksid huviline, palun kirjuta mulle otse ja saame rääkida juba täpsemalt.

  Martin

  ----------------------------------------------
  Martin Hanson
  Peatoimetaja/Editor-in-chief
  Maitsed.ee

  +372 55652535
  martin.hanson@ekspressmeedia.ee
  Narva mnt 13, Tallinn, 10151
  Skype: hanson714
  Ekspress Meedia AS

  VastaKustuta